Cakepops – koláčik na paličke bez pečenia

0
6430

Vždy som chcela vedieť urobiť deťom koláčik na paličke tzv. CAKEPOPS, ale nikdy sa mi nechcelo kvôli tomu piecť koláč a koláčové odrezky doma nikdy nemáme. Konečne som objavila jeho nepečenú verziu.

CHUŤ JE NESKUTOČNÁ a ZÁBAVA s deťmi pri ich výrobe je ich BONUSOM.

Ideálny pre detské oslavy. Len pozor, pôsobí ako gumidžús. Dodá toľko energie, že deti po ňom skáču ako Gumkáči z rozprávky.  Pre mladšie ročníky len dodám, že ide o kreslený seriál z 80-tych rokov, čiže „z doby kamenej“.

INGREDIENCIE:

  • 150 g zmixovaných detských piškót
  • 250 g mascarpone
  • 2 PL kakaa
  • 2 PL práškový cukor
  • špajdle alebo priamo tyčinky na lízatká

Všetko sme spolu zmiešali, vytvorili guličky, napichli na špajdle a zapichli do detského piesku na hranie. Takto pripravené sme ich uložili na pár hodín do chladničky.

ČOKOLÁDOVÁ POLEVA = GANACHE

  • 200 g horká čokoláda
  • 80 g masla

Kúsky čokolády roztopíme s maslom na nízkej teplote. Ja na indukcii používam stupeň 3. Pripravenú ganache som dcérke vliala to malého poháriku aby sa jej ľahšie zdobilo.

Guličky na paličke sme vybrali z chladničky, vnorili do polevy a posypali cukrovými guličkovými ozdobami. Na ozdobenie môžete použiť napríklad i mleté orechy alebo mandle.

Celý recept zvládla naša 5-ročná kuchárka úplne sama. Boli naozaj výborné!

Dobrú chuť!

SHARE
Previous articleOnline narodeninová oslava – na diaľku
Next articleAktivita pre deti – Zamrznuté jazero
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!