Disneyland v Paríži – tipy, rady, atrakcie

2
8991

Kde zakúpiť lístky do Disneylandu a kde sa lacno ubytovať? Letecky alebo autom do Disneylandu? Ako zvládnuť prepravu z Paríža? Ktoré atrakcie nevynechať a kde sa počas dňa stravovať? Toto sú najčastejšie otázky pred návštevou Disneylandu v Paríži.

Kedže Disneyland máme “za rohom” a navštevujeme ho naozaj často, nazbierali sme množstvo skúseností a tipov, ktoré vám, dúfame, pomôžu pri plánovaní vašej cesty do rozprávky.

DISNEYLAND PARÍŽI – TIPY A RADY

Rozprávkový zábavný park sa delí na dva parky.

Starší a tradičný DISNEYLAND PARK a novší WALT DISNEY STUDIO PARK.

Vo videu som zrhnula základné tipy a rady, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri prvej návšteve Disnelandu v Paríži.

 • Ak idete do Disneylandu prvý krát a len na 1 deň kúpte si lístok len do 1 parku (bližšie v časti: Ceny a vstupné)
 • Pri vstupe si nezabudnite zobrať obidva letáky t.j. mapu parku aj program parku.
 • Požičajte deťom do 6 rokov kočík. Požičovňa je po vstupe do hlavného parku vpravo. Deti vo veku okolo 5 rokov sú z celého dňa unavené a do nočnej laserovej šou bez kočíka nevydržia.
 • Využite aspoň 1x počas dňa FASTPASS s ktorým môžete ísť na atrakciu bez čakania (bližšie informácie o FASTPASSoch na konci článku)

DISNELAND PARÍŽ – CENNÍK A VSTUPNÉ

Ceny lístkov sa menia v závislosti od sezóny v roku a tiež odrážajú francúzske a medzinárodné sviatky a prázdniny.

Lístky nakupujte VŽDY online. NIKDY nie až pri vstupe. Ceny online lístkov sú výrazne nižšie ako priamo pri vstupe do Disneylandu. 

Ceny lístkov v závislosti od veku:

 • do 2,99 r  – zadarmo (Nezabudnite mať zo sebou pas dieťaťa a to najmä pri vyšších deťoch.)
 • od 3 do 11,99 r – detský lístok
 • 12 r a viac – dospelý

Najdrahšie lístky v prvom polroku 2020 sú v termíne 11 – 13.4. 2020 a v termíne 21 – 23. 5. 2020. V ostatných dňoch sa ceny lístkov delia na dve základné cenové kategórie (lacnejšie a drahšie) v závislosti od prázdnin a sviatkov.

Ak idete do Disneylandu 1x a len na 1 deň – určite si kúpte lístok len do jedného parku!

Pri prvej návšteve Disneylandu v žiadnom prípade dva parky nestihnete navštíviť. Nákupom lístka len do 1 parku ušetríte skoro 25%. 

Ak idete do Disneylandu 1x, ale idete na 2 dni. Stále sa vám oplatí kúpiť na prvý deň lístok len do 1 parku a na druhý deň do 2 parkov (príp. len do jedného ak ste už ten prvý prešli celý hlavný park). Neplatí pre návštevu do 1.4.2020 – do tohto termínu platí akcia: vstup do 2 parkov v cene jedného.

Ak plánujete návštevu Disneylandu v prvom polroku 2020, online ceny lísktov sú rozdelené medzi dni nasledovne: ZELENÁ – najlacnejšie lístky, MODRÁ – stredne drahé lístky, RUŽOVÁ – drahé lístky

V Disneylande neexistujú žiadne špeciálne akciové ceny pre jednoduché jednodňové alebo jednoparkové lístky. Cenové akcie bývajú poskytované najmä na balíčky na viac dní, balíčky s ubytovaním v Disneylande, balíčky s fastpassmi alebo balíčky, kde v cene 1 parku dostanete vstup do dvoch apod. Vždy ide o balíčky, kde sa zvýhodňuje alebo získava zadarmo určitá časť balíčku. 

UBYTOVANIE PRI DISNEYLANDE

Najvýhodnejšie ubytovanie v pomere výkon/cena je prostredníctvom airbnb alebo v penziónoch v obciach okolo Disneylandu. 

Neodporúčam ubytovanie priamo v Paríži.

Dôvody: 

 • ranný presun plným vlakom (RER) smerom z Paríža
 • večerný presun extrémne plným vlakom (RER) smerom do Paríža. Po večernej laserovej šou všetci naraz opúšťajú Disneyland. 
 • deti sú po dni v Disneylande extrémne unavené, ďalší hodinový presun do Paríža je pre ne veľmi náročný
Hromadný presun návštevníkov Disneylandu po skončení nočnej šou

Ak ste si zvolili výlet, v ktorom máte v pláne navštíviť aj Disneyland, aj Paríž, ubytujte sa na 2 dni v okolí Disneylandu a užite si Disneyland (na pešo, prip. 1 zástavka mestkou dopravou) a potom sa presuňte do ubytovania v Paríži a užívajte si mesto.

Pri návšteve Paríža odporúčam nášho DETSKÉHO SPRIEVODCU PARÍŽOM, ktorý vám pomôže pri plánovaní trasy a zabaví deti detskými úlohami o Paríži.

DOPRAVA DO DISNEYLANDU

Doprava autom:

Pred Disneneylandom sú k dispozícii obrovské platené parkoviská, ktoré ponúkajú dostatočný priestor pre všetky vozidlá. Cena parkovného na deň je 25 Euro. 

Príjazd do Disneylandu autom

Pri návšteve Francúzska autom odporúčam odparkovať auto pred airbnb ubytovaním / penziónom v obci pri Disneylande a presunúť sa do Disneylandu pešo prip. mestkou dopravou.

Doprava z Paríža

Z Paríža do Disneylandu sa dostanete vlakom.  V Paríži sa vlaky označujú skratkou RER. Z Paríža do Disneylandu sa dostanete vlakom RER A. 

V Paríži je niekoľko staníc, kde môžete nastúpiť na vlak RER A. Napríklad: La Défense, Estació de Charles de Gaulle – Étoile, Auber, Châtelet – Les Halles, Paris Gare de Lyon, Nation, príp. Vincennes.

Výstupná stanica pred Disneylandom má názov: MARNE-LA-VALLÉE-CHESSY

Vlak (RER A) smer Disneyland

Výstupná stanica sa nachádza priamo pred vstupom do Disneylandu. Nečaká vás žiadne ďalšie chodenie. 

Lístky na vlak

Lístky na vlak RER si pohodlne zakúpite na ktorejkoľvek stanici metra. Najjednoduchší spôsob je nákup prostredníctvom zabudovaných automatov. 

POSTUP: “Anj” – “By ticket” – “Ticket for MLV v Chessy Disney”

 • Cena lístka pre dospelú osobu (Full rate) je 7,60 Eur .
 • Cena lístka pre dieťa od 4 do 10 rokov (Reduced fare) za 3,80 Eur,

Súhrnné informácie o doprave v Paríži, presunoch z letísk a výhodných lístkoch som zhrnula v minulosti v článku DOPRAVA V PARÍŽI.

STRAVOVANIE V DISNEYLANDE

Stravovanie v Disneylande delíme na 3 základné spôsoby:

 • občerstvenie v malých Disney prevádzkach, ktoré sú roztrúsené po parku
 • jednoduché jedlá v reštauráciách tzv. táckarňach
 • v reštauráciách s obsluhou

Reštaurácie s obsluhou priamo v parkoch

Stravovanie v klasických reštauráciách je pomerne drahé, ale najmä časovo náročné. Pri prvej návšteve Disneylandu ho naozaj neodporúčam, lebo stratíte veľa času. Ak si toto potešenie aj tak nechcete nechať újsť odporúčam, aby ste si reštaruáciu vybrali vopred a rezervovali ju. Zoznam všetkých reštaurácii v oboch parkoch a okolí nájdete po kliknutí na: ZOZNAM REŠTAURÁCII V DISNEYLANDE

Reštaurácie = táckarne

Najviac odporúčam stravovanie v tzv. táckarňach, kde síce vojdete do reštaurácie ale tam si vyberáte z limitovaného menu, ktoré si na tácke zoberiete so sebou k stolu.

Keďže väčšina detí zje klasické pečené kura, my s návštevami najčastejšie skončíme v reštaurácii (táckarni), ktorá sa nachádza priamo v hlavnom parku za zámkom vľavo. Volá sa AU CHALET DE LA MARIONNETTE a vždy majú v ponuke menu s pečeným kuriatkom. Umiestnenie tejto reštaurácie v rámci Disneyland parku nájtete po kliknutí na: AU CHALET DE LA MARIONNETTE NA MAPE.

V reštaurácii majú okrem párkov a burgerov aj pečené kuriatko.

Môj TIP na reštauráciu mimo parku

V prípade, že idete do Disneylandu počas dlhých letných dní, kedy je večerná laserová šou až okolo 22 dokonca 23 hodiny a atrakcie sú už dávno zatvorené, odporúčam vám odskočiť si na večeru mimo parku, do reštaurácie Planet Hollywood, ktorá sa nachádza priamo pred parkmi v časti Disney Village.  

My sme tam vždy prišli bez rezervácie a vždy nás nakoniec niekde posadili. Dá sa aj rezervovať. Z môjho pohľadu je Planet Hollywood s výborným pomerom cena/výkon, hovoria tam po anglicky a navyše majú v ponuke klasické pokrmy, ktoré zjedia všetky na jedlo “rozmanané” deti.

Z vlastnej niekoľkonásibnej skúsenosti odporúčam FRANCÚZKU CIBULAČKU – v tejto reštaurácii naozaj fenomenálna :-). Reštauráciu nájdete po kliknutí na: PLANET HOLLYWOOD NA MAPE.

Cibulačka v reštaurácii Platet Hollywood

Jedlo z domu

Veľmi častá dilema pri návšteve parku je jedlo z domu. Áno, oficiálne je to zakázané a jedlo by ste si v ruksaku nemali doniesť ALE z osobnej skúsenosti viem, že vám ho nevyhodia

My chodíme do Disneylandu s drobným občerstvením pre deti.  V príručnej taške mávame zbalené:

 • vlastné fľaše s vodou, ktoré si na mnohých miestach v parku počas leta vieme doplniť
 • vlastné obľúbené slané a sladké drobnosti ako sú Dru tyčinky či keksíky alebo nakrájané ovocie
 • vlastné detské mixované jedlá (detské výživy) – najmä kým boli menšie
 • občas beriem rožky so šunkou, najmä keď ideme z Paríža vlakom

Naozaj nikdy sa mi nestalo, že by mi jedlo vyhodili, avšak veľký POZOR, neberte si so sebou žiadne vidličky ani nožíky !!! Dokonca neodporúčam ani plastové/drevené, ktoré zbytočne pri vstupných prehliadkach cez skener zbudzujú pozornosť. Odporúčam zobrať len lyžičky. 

Pravdaže rovnako neodporúčam nosiť jedlo pre celú rodinu – to neviem či by vám prešlo. Jednoducho sa sústreďte len na občerstvenie pre deti.

DISNEYLAD V PARÍŽI A VEK DETÍ

V akom veku detí navštíviť Disneyland?

My sme v Disneylande boli so všetkými vekovými kategóriami deti. Všetky to zvládnu, ak to zvádne ich mama ale ja odporúčam radšej počkať, nech si to poriadne užijú.

Dve 5 ročné princezné, 2 ročný šuhaj a malá 9 mes. princeznička v rukách tej naozajstnej 🙂

DETI do 2 rokov – Deti do 2 rokov si nebudú pamätať, že boli v Disneylande. Deň vo veľkom dave ľudí je pre ne náročný, a preto, ak im nevadí hluk, väčšinu dňa dokonca prespia 🙂  Do 1 roka je veľmi málo atrakcií, ktoré môžete s dieťaťom vôbec absolvovať.

Aj maličké deti vnímajú rozprávky naokolo.

DETI vo veku 3 – 4 roky. Tieto deti už vnímajú princezné, rozprávky aj všetko, čo sa okolo nich deje. Radujú sa z atrakcií, ale býva pre ne náročné stáť v radách na atrakcie, najmä ak chytíte deň s obrovským množstvom ľudí. Určite týmto deťom hneď ráno požičajte kočík a nespoliehajte sa na to, že však doma vyšlape samé aj na Zamkovského chatu :-).

V Disneylande s 3 ročnou.

DETI vo veku 5 – 6 rokov. Podľa mňa úplne ideálny vek pre návštevu Disneylandu. Deti stále veria v rozprávky, ale sú odvážnejšie a odvážne pristupujú aj k rozprávkovým bytostiam i ponúkaným atrakciám.

Ako si 5-ročné užívajú stašidelné atrakcie 🙂

Pre tieto 5 – 6 ročné deti stále odporúčam hneď ráno požičať kočík, vďaka ktorému vám vydržia hore až do záverečnej nočnej šou.

Dni bez nočnej šou zvádnu 5-6 ročné deti aj bez kočíka.

DETI vo veku 7-10 rokov. Väčšina už vie, že ide o prezlečených ľudí, ale stále sa im páči stretnúť princeznú či Mickyho. Majú z toho veľkú radosť. Sú už v období, kedy si samé želajú fotku s postavičkou, aby im ostala pamiatka. Užívajú si väčšinu ponúkaných atrakcií a mnohé už chodia i na rýchlodráhy a strašidelné atrakcie. 

DETI 11+ Mali puberťáci, ale i veľkí puberťáci strávia najviac času na rýchlych, tmavých, hlučných alebo strašidelných atrakciách. Park si užívajú, ako by boli v klasickom zábavnom parku a navyše si vždy vystoja radu aj na originálne fotky s postavičkami, aby mali čo zdielať na FB, IG, či len tak pre seba, alebo aby sa mali čím pochváliť kamarátom.

DISNEYLAND PARÍŽ – ATRAKCIE A VYSTÚPENIA

Disneyland sa delí na dva parky.  

V hlavnom DISNEYLAND parku sa nachádzajú postavičky z klasických rozprávok. 

Disneyland Park – hlavný vstup

V tomto parku počas dňa prebiehajú aj dve najzaujímavejšie šou, ktoré si pri prvej návšteve určite nenechajte ujsť. 

 1. Disney Stars on Parade
 2. Disney Illuminations 

Disney Stars on Parade je šou, ktorá prebieha počas dňa vždy v určenú hodinu (v zime okolo 15-tej a v lete okolo 17-tej.) Informácie o presnom čase nájdete v letáku s programom. Ide o veľký sprievod najznámejších rozprávkových bytostí, ktoré prechádzajú hlavnou ulicou parku. 

Veľký sprievod počas zimných dní.

Už pol hodinu pred začatím uvidíte, že sa ľudia stavajú popri hlavnej ulici na obrubníku, aby si  zabepečili miesto v prvom rade a priamy výhľad na sprievod. 

Disney Illuminations je nočná laserová šou, ktorá prebieha každý deň po zotmení. Lasery, ohňostroje a obrovská projekcia vysielaná na hlavný zámok Šípkovej Ruženky.  Mnohé deti túto nádheru bohužiaľ už prespia v kočíku.

Záverečná časť rozprávky Frozen počas nočnej šou.

V druhom parku WALT DISNEY STUDIO PARK nájdete modernejšie rozprávky a atrakcie týkajúce sa napr. Stars Wars.

Výškové limity atrakcií

Návšteva rýchlych a tmavých atrakcií je limitovaná výškou dieťaťa. Nedá mi upozorniť, že výškové limity sú podhodnotené, a ak je vaše dieťa bojazlivejšie odporúčam sa vyhnúť všetkých atrakciám s limitom. Príkladom je atrakcia č. 5. Crush’s Coaster® vo Walt Disney Studio parku. Limit je udávaný od 1,07 metra (výška cca. pre 4 roky). Ide o veľmi rýchlu atrakciu v úplnej tme, kde sa lieta i dole hlavou a naozaj je z môjho pohľadu nevhodná pre 4-6 ročné deti. 

Zoznam najzaujímavejších atrakcií:

Tento zoznam je vytvorený postupne v období 4 rokov, v ktorom sme Disneyland navštevovali s deťmi 2 až 9 rokov. V našej TOP-ke však nenájdete žiadne extrémne rýchlodráhy :-).

1. IT’S A SMALL WORLD v Disneyland Park

bez výškového limitu 

Odychová atrakcia pre všetky vekové kategórie 🙂

Plavba loďou, ktorá trvá 10 min. Okolo vás sa odohráva príbeh všetkých kontinentov. Bábiky, zvieratá a postavičky, ktoré sú farebné, trbliecu sa a tancujú na pesničku v ich reči. Veľmi oddychová plavba, ktorú určite neobíďte. 

2. RATATOUILLE v Walt Disney Studios Park (tu odporúčam využiť fastpass)

bez výškového limitu

Každá myška s okuliarmi si ho v 4D prevedení určite užije!

Nevýhodou tejto skvelej aktracie je to, že je v druhom Walt Disney Studio Parku. Ide o 4D dobrodružstvo s geniálnym kuchárskym majstrom – potkanom Remy. Nasadnete do vozidla v tvare myšky, nasadíte si špeciálne okuliare a 4D príbeh sa počas jazdy začne odohrávať okolo vás. Budete v ich slávnej reštaurácii Gusteau, budete v ich komore, ktorá je plná dobrôt, ale budete aj “utekať” pred šéfkuchárom Skinnerom, ktorý vás odhalí. 

3. PRINCESS PAVILION alebo MEET MICKEY MOUSE

bez výškového limitu

Byť v Disneylande a nepriniesť si fotku s Mickey, alebo princeznou? To by nebolo ono! Na túto fotku si musíte vystáť radu. ale verte, že rozžiarené oči malej slečny pri súkromnom stretnutí s princeznou naozaj stoja za to. Ide o súkromné stretnutie s princeznou či Mickey, kde samy vojdete do miestnosti, poviete si pár slov a urobíte si s nimi fotku. 

Stretnutie s princeznou.

Odporúčam prekladať dieťaťu čo sa princezná pýta. Vačšinou sa spýta na meno, predstaví sa ona, pochváli šaty alebo sponku vo vlasoch (čo ju zaujme) a spravia si fotku. By sa menšie deti viac tešili, kúpte im kdekoľvek v Disneylande malý zápisník a nech si požiadajú o podpis. Takto viete zbierať podpisy počas celého dňa od všetkých postavičiek a menšie dieťa takto má i nejakú dôležitú úlohu počas stretnutia, na ktorú sa teší.

4. BUZZ LIGHTYEAR LASER BLAST v Disneylad Park (tu odporúčam využiť fastpass)

bez výškového limitu (tmavšie prostredie, ale plné svetielkujúcich postavičiek)

Pomáhali sme Buzz Lightearovi vyhrať nad Zurgom.

Napriek tomu, že mám baby a nemám rada hry so zbraňami – túto strielačku si nikdy nenecháme ujsť. 

Nasadnete do vesmírneho krížnika  XP40, chytíte do rúk špeciálnu zbraň a vydáte sa na cestu do gama kvadrantu, kde prebieha bitka medzi zlým Zurgom a dobrým Buzz Lightearom z rozprávky Toy Story. Zbierate popritom body tým, že sa snažíte trafiť označený a vysvietený cieľ. Pre úplnosť dodávam, že vozík, v ktorom idete viete samy otáčať stredným ovládačom, čo mnohí v tej rýchlosti nezistia. 

5. PIRATES OF THE CARIBBEAN v Disneyland Park

bez výškového limitu (plavba je v tme, preto nevhodné pre deti, ktoré sa boja tmy)

Trošku strašidelná, ale podľa mňa super plavba obrovskou loďou do tajomných kútov ukrytého pirátskeho mesta. Celá plavba má jediný cieľ, odhaliť kam Jack Sparrowov ukryl svoj poklad. 

6. PETER PAN’S FLIGHT v Disneyland Park (tu odporúčam  využiť fastpass)

bez výškového limitu

Let vzducholoďov nad Londýnom i Never Landom.

Krátka ale veľmi pekná jazda lietajúcou loďou v rozprávke o Petrovi Panovi. Začínate v izbičke detí a potom už letíte v žiari nočnej oblohy plnej hviezd ponad Londýn, Big Ben, Tower Bridge, cez Never Land so sopkami a vodopádmi a nakoniec budete súčasťou súboja na pirátskej lodi. 

7. PHANTOM MANOR

bez výškového limitu (nevhodné pre deti, ktoré sa boja tmy a duchov)

Strašidelný dom nás baví!

Strašidelný dom so svojimi tajomstvami vám otvorí svoje izby. Najprv sa nimi prejdete a potom už pokračujete v taxiku, ktorý vás prevezie všetkými jeho tmavými a strašidelnými zákutiami. Odohráva sa tu príbeh bohatého Thunder Mesa, ktorý mal tak rád svoju jedinú dcéru, že žiaden z jej pytačov nebol pre neho dosť dobrý. Mala 4 pytačov, ale záhadne zmizli. Duch nevesty tu stále stojí a čaká na svojho milého a dlho ešte bude…

8. BIG THUNDER MOUNTAIN v Disneyland park (tu odporúčam využiť fastpass)

od 1,02 metra (ja odporúčam pre deti, ktoré sa neboja rýchlosti od 6-7r)

Jazda v rýchlovozni po ďalekom západe.

Cesta tajomným vláčikom okolo legendárnej hory ďalekého západu plnej zákrut, jaskýň a rýchlosti. Napriek tomu, že ide o rýchlu atrakciu, prebieha vonku na vzduchu a preto nie je pre deti až taká náročná. Počula som, že konkrétne táto atrakcia je v Paríži krajšia ako v Disnelande v USA.

Letáky s atrakciami v Disneylande

Všetky atrakcie sú rozdelené podľa parkov v letákoch s mapou. Ak si chcete popredu naplánovať atrakcie, ktoré chcete navštíviť stiahnite si letáky:

FASTPASS v DISNEYLANDE – prednostný vstup bez čakania v rade

Využite aspoň jeden FASTPASS počas svojej návštevy!

Vaša vstupenka obsahuje EAN-kód, ktorý viete využiť na rezerváciu FASTPASSu.  Pred vybranými atrakciami (zoznam nižšie) sa nachádza malá mašinka, na ktorej si naskenujete ean-kód zo vstupenky a vyhodí vám to časový slot, v ktorom na danú atraciu môžete ísť bez čakania. 

Ako to funguje. Prídete pred vybranú atraciu, hore nad ňou svieti časový slot (obr.1), na ktorý mašinka v danom momente poskytuje FASTPASSY. Ak vám termín vyhovuje, naskenujete si svoju vstupenku (obr. 2) a mašinka vám vyhodí lístok (obr. 3) z vašim časovým slotom. Nezabudnite naskenovať lístky všetkým členom rodiny.

V danom časovom slote sa preukážete FASTPASSovými lístkami a idete bez čakania na atrakciu.  

Pozor!  Ak ste v Disneylande len na 1deň, dajte si pozor, aby ste nedostali FASTPASSový termín zhodujúci sa s termínom veľkej šou v uliciach Disneylandu s názvom Disney Stars on Parade. Bolo by vám ľúto, že ste ju nevideli. 

Zoznam aktrakcií s FASTPASSom: 

Aktrakcie si naštudujte už pred návštevou Disneylandu a hneď ráno si choďte pre svoj FASTPASS. Rezerváciu si urobte, čo najskôr, pretože okolo 11-tej sú povačšinou všetky FASTPASSy na daný deň už vydané. Je ich len limitovaný počet. 

PARC DISNEYLAND – fastpassové atrakcie:

 • Indiana Jones et le Temple du Péril, Adventureland
 • Star Wars: Hyperspace Mountain, Discoveryland
 • Buzz Lightyear Laser Blast*, Discoveryland
 • Big Thunder Mountain, Frontierland
 • Le Vol de Peter Pan, Fantasyland
 • Star Tours, Discoveryland

PARC WALT DISNEY STUDIOS – fastpassové atrakcie: 

 • The Twilight Zone Tower of Terror**, Production Courtyard
 • Ratatouille : L’Attraction, Toon Studio

K dispozícii sú aj platené Fastpassy, a to: Super a Ultimate FASTPASS. Podľa toho, ktorý si zaplatíte, tak máte možnosť ísť na vybrané atrakcie bez čakania. Pozor aj týchto platených fasstpasov sa vydáva len obmedzené množstvo na deň, preto ak sa pre platený druh fasstpassu rozhodnete, zakúpte si ho rovno so vstupenkou aby sa vám ušiel. Pre nákup platených FASTPASSov klikni na: NÁKUP FASTPASSOV.

OBLEČENIE A OBUV

Posledná rada na záver: Do Disneylandu si zoberte pohodlnú obuv, denne prejdete okolo 10 kilometrov. A nezabudnite ani na teplejšie oblečenie, než je na daný deň vhodné. Vždy po zotmetí (pred nočnou šou) dochádza k výraznému ochladeniu.

Prajeme vám veľa krásnych zážitkov pri návšteve Disneylandu, a ak si výlet doplníte aj o neďaleký Paríž, nezabudnite deťom pribaliť nášho DETSKÉHO SPRIEVODCU PARÍŽOM. 

Tipy na výlety v Paríži s menšími deťmi nájdete i v článku : TIPY NA VÝLETY S DETMI VO VEKU 3-8 ROKOV.

KNIHA: Detský sprievodca Parížom

2 COMMENTS

 1. Dobry den
  Chcem zobrat prvy krat moje dievky do disneylandu, zaciatkom oktobra, neviem nikde najst ci tie show Disney Stars on Parade a Disney Illuminations prebiehaju denne ci len cez vikend, chcem aby to zazili. Najnizsie ceny vstupného su vtedy cez tyzden tak dufam, ze tam nebude vela ludi ale ze show budu robit.
  Viete mi prosim poradit?
  Dakujem

 2. Dobrý deň
  Obidve show bežne prebiehajú každý deň, zmena može však nastať v súvislosti s covit opatreniami.
  Ak by ste chceli vedieť presnejšie časy, tak to nájdete v aktuálnom programe ma daný mesiac, ktorý je k stiahnutiu na oficiálnej stránke Disneylandu. Časy Ilumination bývajú vždy po zotmeni a preto je program aktuálny len pár týždnov a šou posúvajú v závislosti od času zotmenia.

Comments are closed.