Detský sprievodca Parížom

0
6339

Pri písaní detského turistického sprievodcu Parížom som rozmýšľala, či spracujem tradičnú TOP 10-tku zaujímavostí v Paríži, ktorú turisti preferujú, alebo tam zahrniem aj trošku menej navštevované miesta, ktoré sme za tie roky, čo žijeme v Paríži objavili a ktoré nás očarili.


Nakoniec som vybrala mix obidvoch ?
1) Nájdete v ňom strany o Eiffelovke ale sú doplnené o tipy kam s deťmi v jej okolí.
2) Nájdete v ňom informácie o bazilike Sacre-Coeur ale posielam vás k nej cestičkami po Montmartre, ktoré sú plné príbehov a umenia.
3) Píšem tam o Notre Dame ale vzhľadom na nedávny požiar sa tam nedostanete, tak vás posielam len 8min. odtiaľ do Sainte-Chapelle, ktorý má rovnako nádherné vitrážne okná ak nie i krajšie.
4) Sprievodca popisuje obľúbenú plavbu po Seine ale dáva aj informáciu o existencii zaujímavejšej plavby kanálom St. Martin, ktorý okrem Seiny ponúka i zážitok vidieť Paríž zdola.
5) Vytvorila som trasu v Luxemburských, či Turillejských záhradách ale dávam tam tip aj na parížskymi deťmi milovaný park Jardin d’Acclimatation.
6) V TOP 3-ke väčšiny návštevníkov Paríža je pohľad na Monu Lízu v Louvre, preto som trasu k nej doplnila o pár krásnych diel, ktoré by ste možno prehliadli. Navyše po konzultácii s mojou 9 ročnou dcérou, ktorá do tohto múzea chodí na hodinu dejepisu, sme spracovali aj trasu egyptskou časťou s tajomnými múmiami, ktorá je neďaleko.
7) Pre tých čo neláka Louvre, som vytvorila trasu v menšom a podľa mňa pre výlet s deťmi zaujímavejšom múzeu Orsay.
8) Nemohla som pravdaže vynechať ani Versailles s jeho záhradami a dedinkou kráľovnej, ktoré som doplnila o legendy viažúce sa na najzaujímavejšie fontány.
9) Videli ste už rozprávku Balerína z dielne Disney? Tak práve tento príbeh sa odohráva v slávnej Parížskej opere. Tajomného Fantóma opery tam už asi nestretnete ale trasa s objavovaním symbolov, ktoré tam zanechal geniálny architekt Garnier, je jeden s mojich tipov, kam v Paríži, keď prší.


Knižka je doplnená aj o najkrajšie výhľady, zaujívavé jedlá a okrem toho že obsahuje trasy plné príbehov a legiend sú v nej i mapy najzaujímavejších miest a zábavné úlohy pre deti na zopakovanie informácií ?.

Spravte si z vášho malého cestovateľa profesionálneho sprievodcu Parížom. Nielen pred cestou ale najmä priamo na danom mieste to bude práve on, kto určí tú správnu cestu k najbližšej atrakcii alebo k najznámejšej budove.

Páči sa vám myšlienka, že vaše dieťa bude aktívne zapojené do vášho výletu Parížom?

Ak vaša odpoveď znie ÁNO, potom klikni na:

DETSKÝ TURISTICKÝ SPRIEVODCA PARÍŽOM

SHARE
Previous articleGrand hotel Permon – Podbanské
Next articleNajkrajšie výhľady v Paríži
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!