Detské vianočné trhy v Norimbergu

0
5129

Vianočné trhy v Norimbergu, patria medzi najstaršie v Nemecku a podľa mňa medzi tie najkrajšie v Európe. Výhodou týchto trhov je, že jedna ich časť je priamo ušitá na mieru rodinám s deťmi „Christkindlesmarkt“.

V piatok pred prvou adventnou nedeľou pol hodinku po piatej hodine zazneli námestím hlasné trúby, ktoré upozornili na začiatok ceremoniálu otvorenia. Po týchto famfárach, sa ulicami rozoznievali krásne vianočné piesne v podaní detí z hudobnej školy. Nakoniec sa vo svetlách reflektorov na balkóne kostola Panny Márie, objavilo „norimberské božie dieťa“ (Norimberg Christkind) a zarecitovalo slávny prológ otvárajúci vianočný trh.

Detské vianočné trhy

Na námestí Hans-Sachs-Platz sa od roku 1999 konajú špeciálne detské vianočné trhy, ktorých súčasťou sú tradičný dvojpodlažný kolotoč, jazda na norimberskom parníku alebo malé ruské koleso.

Pre deti je tu pripravený aj pestrý program, kde si môžu vyskúšať svoje zručnosti. V ponuke je ozdobovanie tradičných perníkov (za 3 Eura/aktivita), výroba vlastnej sviečky (2 Eurá/aktivita), tvorba vianočnej pohľadnice (1EUR/aktivita) alebo vytvorenie obrázku pomocou farbeného piesku (5 Euro/aktivita).

Vďaka DB Museum v Museums-Post Office, môžu deti napísať vlastné vianočné prianie a poslať ho prostredníctvom jednej z pripravených vianočných poštových schránok. Tieto listy sa bez poplatku dostanú na adresu, ktorú tam uvediete. K dispozícii sú listy, perá aj malinké obálky.

Špeciálny zážitok je stretnutie s Mikulášom (Santa Klausom). Ten sedí vo svojom slávnostne vyzdobenom dome a deti môžu k nemu nahliadnuť. Ak si chcete s Mikulášom dohodnúť aj osobné stretnutie – je to možné. Na tomto stretnutí môže dieťa priamo z jeho rúk dostať svoj vysnívaný darček, ktorý tam popredu donesiete. Osobné stretnutie je potrebné dohodnúť na tel. čísle +49 0151-11208463 alebo e-mailom na adrese nikolaus@artstudios.de.

 

Jazda historickým poštovým vozom

Nezabudnuteľným zážitkom, ktoré norimberské trhy ponúkajú je aj jazda v historickom poštovom voze, ktorý je ťahaný dvomi koňmi. Prevádzkuje to rodina Lehneis v tradičných historických uniformách už viac ako 25 rokov každý deň od 13-tej do 19-tej.

Lístky na túto jazdu je potrebné objednať vopred v „historical Christmas post office“ (Booth No. 160). Jazda na tejto adrese začína a aj končí. Cena je 4 Eurá pre dospelého a 2,50 pre dieťa. (Kontakt: +49 911-23088-230 mkn.anmeldung@mspt.de www.mfk-nuernberg.de)

 

Jedlo a pitie

Pri návšteve trhov určite nevynechajte ich špeciality, akými sú norimberské perníčky a Nuremberger Lebkuchen – svetoznámy zázvorový chlieb. Klasickou miestnou špecialitou nielen na Vianoce sú pravé norimberské klobásky s chlebom, ktoré tu podávajú častejšie s chrenom ako horčicou. A ak by vám prišla na chuť čokoláda, tak tu si ju naozaj užijete! Jej široká ponuka vábi čokoholikov na každom rohu. Nenadarmo sa hovorí, že hlad je skrytý smäd. Na norimberských trhoch ho môžete uhasiť výborným bavorským pivom alebo vareným vínom tzv. Gluehwein.

Prajem všetkým krásne zážitky a spomienky na neopakovateľnú predvianočnú atmosféru.

Kontakt
Kedy: 30.11 do 24.12.2018
Otvorené každý deň 10:00 - 21:00 hod
Štedrý deň: 10:00 - 14:00 hod
Oficiálna web stránka: christkindlesmarkt.de
SHARE
Previous articleCasa Batlló v Barcelone s deťmi.
Next articleGaléria Lafayette v Paríži žije vianočnými príbehmi
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!