Galéria Lafayette v Paríži žije vianočnými príbehmi

0
5984

Chystáte sa na Vianoce do Paríža? Určite nevynechajte luxusný obchodný dom Galerrie Lafayette, ktorý sa nachádza za známou Operou.

Neradi nakupujete? Nevadí! Toto miesto v predvianočnom čase láka svojou atmosférou a to nielen dychtivých shopoholikov ale aj rodiny s deťmi.

Čo v Galérii Lafayette môžete vidieť?

V predvianočnom čase sa výklady obchodného domu menia na rozprávky. Každoročne sú plné svetiel a pohybujúcich sa imaginárnych postavičiek. Kreatívne spracovanie a príjemná hudba dodáva výladom ešte väčšiu atmosféru čarovnosti Vianoc.

Vo vnútri obchodného domu priamo v strede pod historickou kopulou je umiesnení nádherný trblietavý stromček. Z každého poschodia môžete objdivovať jeho krásu. Každých 30 minút stromček zaplavia trblietavé alebo pohybujúce sa dekorácie a predvedú nádhernú šou v sprievode vianočnej hudby. 

Obchodný dom má 6 poschodí a ponúka naozaj rôznorodý sortiment. Nájdete tu parfémy, dámske, detské i pánske oblečenie, hračky, kabelky, topánky, spodné prádlo, spoločenské oblečenie, rôzne druhy doplnkov a dokonca aj sortiment pre domácich milačikov. Medzi poschodiami sa viete pohybovať buď eskalátorovými schodami alebo výťahmi.

Jeden z najkrajších výhľadov na Paríž

Okrem nakupovania na 6-tich poschodiach sa môžete vyviesť až na strechu. Mnohí ani netušia akú krásu ponúka. Na 7-mom “poschodí” je otvorená terasa, ktorá je prístupná všetkým návštevníkom. Ponúka nádherný výhľad na najkrajšiu časť Paríža od baziliky Sacré-Coeur, Invalidovne, Opery až po majestátne sa týčiacu Eiffelovku. Navyše sa tu nachádza špeciálny bar Ice Cube, kde si môžete tento pohľad vychutnávať pri dobrom vínku alebo teplom nápoji.

Vyhladli ste nakupovaním?

Na šiestom medziposchodí sa nachádza aj reštaurácia bufetového typu, kde si môžete doplniť sily. Reštaurácia ponúka rôzne druhy medzinárodných jedál. Ak sa poháhľate využite túto rýchlo-reštauráciu, teda vlastne “táckareň” kde si na “svoju tácku” vyberiete čo sa vám páči a už o pár minúť ste znovupripravený na daľšie nákupy, či prechádzky po Paríži.

Výpredaje až do -70%

Lákajú vás výpredajove povianočné zľavy viac ako samotná atmosféra Vianoc? Potom si svoju cestu do Lafayette naplánujte na druhý januárový týždeň. Od 7.1 do 17.2 sa tu každoročne konajú veľke zľavové akcie. Odporúčam to však len úplne naozajstným shopoholikom, pretože toto miesto vtedy praská vo švíkoch :-D.

Adresa:
Galeries Lafayette Haussmann
40 Boulevard Haussmann
75009 Paris
www.haussmann.galerieslafayette.com
SHARE
Previous articleDetské vianočné trhy v Norimbergu
Next articleParížske katakomby
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!