Najkrajšie výhľady v Paríži

0
6417

Výhľady, výhľady ach tie výhľady! Každé veľké mesto má svoje najkrajšie, najvyššie aj najkurióznejšie. Pozrime sa tie najzaujímavejšie v Paríži.

Pohľad z balónu za pár Euro

Vidieť Paríž z výšky a k tomu z balóna a za pár Euro? Jasné aj to exituje! Ide o let meteorologickým balónom a môžete ho zažiť v parku v 15-tom parížskom obvode. Volá sa Park André Citroën. Balón sa vznáša nad parkom vo výške 150 metrov, kde meria stav ovzdušia v Paríži. Let smerom hore a následne dole trvá 15 minút a do balóna sa zmestí okolo 30 osôb. Lístky sa dajú pohodlne kúpiť priamo v malej „búdke“ pod miestom, kde balón vzlieta.

Park André Citroën je popretkávaný množstvom vodných cestičiek, fontán a má i detské ihrisko, ktoré je skôr pre obratnejšie deti. Súčasťou parku sú aj dva skleníky jeden s exotickými a druhý s morskými rastlinami. Všadeprítomné trávnaté plochy ponúkajú ideálne miesto na oddychový deň v Paríži.

Arc de Triomphe de l’Etoile

Veľmi známy výhľad, kde máte Paríž ako na dlani a Eiffelovku pekne v zábere je slávny Víťazný oblúk, po francúzsky Arc de Triomphe de l’Etoile. Fascinuje nielen svojím panoramatickým výhľadom v ale aj atmosférou pod ním. Nachádza sa na kruhovom objazde, kde sa stretáva 12 najdôležitejších ciest v Paríži.  Jednou z nich je slávna Champs-Élysées. Pripomína víťazstva Napoleóna Bonaparteho a francúzskeho národa.

Na vyhliadku sa viete dostať úzkym točitým schodiskom alebo výťahom.

Tour Montparnasse

Moderný výhľad na Paríž ponúka jediný „čierny“ mrakodrap v centre mesta. Dva roky po jeho výstavbe boli všetky projekty podobného typu našťastie zastavené. Tour Montparnasse je krásnou náhradou toho, ak ste nestihli kúpiť online lístky na Eiffelovku, nechcete dlho stáť v rade ani veľa chodiť ale pritom si chcete urobiť pekné fotky Paríža.

Výhľad z Tour Montparnasse

Rýchlovýťahom dostanete do panoramatickej reštaurácie a po pár schodoch hore na panoramatickú plošinu. Na plošine sa občas usporiadajú aj rôzne atrakcie ako bazén plný guličiek alebo veľká trampolína ale to musíte mať už šťastie :).

Nehovorím, že tento výhľad nie je krásny ale mne jednoducho to sklo medzi mnou a výhľadom trošku vadil.

Arche de la Défense

V modernej časti Paríža, ktoré je typické mrakodrapmi sa nachádza futuristická stavba  pokrytá sklom a bielym mramorom – Arche de la Défense. Je taká veľká, že dvojnásobne prevyšuje Víťazný oblúk a pohodlne by sa pod ňu vedela skryť celá katedrála Nore Dame. Ponúka jednu najväčších  terás Paríža.

Výhľad z Arche de la Défense

Terasa Galeries Lafayette Haussmann

Ak máte napnutý rozpočet ale nechcete odísť z Paríža bez nádhernej fotky na Paríž zhora, je tu  pre vás jeden tip, ktorý ponúka krásny výhľad a navyše je zadarmo a priamo v centre. Ide o terasu obchodného domu Galeries Lafayette Haussmann. Okrem krásneho výhľadu na Eiffelovku a strechu slávnej Parížskej opery si cestou na terasu užijete aj neskutočnú atmosféru tohto neopakovateľného obchodného domu.

Výhľad z terasy Galeries Lafaette

Bazilika Sacre-Coure

Paríž v diaľke. Takto nejako by som označila výhľad, ktorý ponúka bazilika Sacre-Coure. Aby ste sa pokochali výhľadom z jeho kopuly, čaká na vás 300 schodov úzkym točitým schodiskom. Pohľad pri peknom počasí je však nádherný.

Eiffelova veža

Posledným a určite najznámejším pohľadom na Paríž zhora je výhľad z Eiffelovej veže.  Táto železná dáma má stále viac a viac obdivovateľov a preto ak sa ju chystáte navštíviť, mám len jednu radu: zakúpte si online lístky hneď ako si kúpite letenky do Paríža, vyhnete sa tak hodinám a hodinám čakania.

Na záver ešte jeden spomienkový pohľad z katedrály Notre Dame. Bohužiaľ sem sa pár rokov kvôli nedávnemu požiadu nedostaneme.

Vidieť Paríž zhora je naozajstným zážitkom ale sú miesta, kde môžete toto veľkomesto vidieť aj pod povrchom. Jedným z takýchto miest sú napríklad parížske katakomby. Už ste o nich počuli? Nie? Tak si pozrite naše video kliknutím na: PARIŽSKE KATAKOMBY.

Paríž s deťmi?

Chystáte sa do Paríža s deťmi? Ja jeho zákutia pre deti poznám už naozaj dokonale, pretože tu žijem nejaký ten rôčik a preto som pre vás napísala detský turistický sprievodca Parížom. Okrem zaujímavých miest, tu popisujem aj priamo trasy v uliciach, v múzeách alebo v parkoch. Objavujte s deťmi príbehy a legendy Paríža a navyše nechajte dieťa nech sa zabaví hrami a detskými úlohami, ktoré tento sprievodca obsahuje. Ak vás to zaujalo kliknite na DETSKÝ SPRIEVODCA PARÍŽOM

SHARE
Previous articleDetský sprievodca Parížom
Next articleParížska Socha slobody
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!