Šamanské bubny na Srí Lanke.

Započúvajte sa do tlkotu svojho srdca...

0
5654
  • Zažili sme Srí Lanku – nádherný ostrov, ktorý turisti len objavujú. Boli sme sa poprechádzať na slonoch, zvykli sme si na veľkých aj malých varanov, ktorí nám ako jašteričky behali “po dvore”, obdivovali sme divoký prales s hustým dažďom, starobilé pamiatky opradené príbehmi aj chrámy plné budhov, prežili sme štiplavé jedlá s lahodnou chuťou curry, vyskúšali sme teplučké more a spoznali dobrosrdečných domorodcov.

Oslavy Sinhálskeho a Tamilského Nového roka na Srí Lanke, ktoré pripadli na 13. apríla 2016, sme si vychutnali naplno. Vo foye hotela nám na skutočnom ohni o presne stanovenej hodine (určuje ju každoročne astrológ) predviedli varenie a správne vykypenie mlieka z palmových listov. Obliekli sme si ich tradičné odevy a oslavy mohli začať.

 

Neodeliteľnou súčastou osláv okrem sladkých koláčikov a špeciálnych novoročných súťaží boli aj tóny šamanských bubnov, ktoré sa horúcim vzduchom niesli počas celého dňa.

Započúvajte sa do tlkotu svojho srdca!

Šamanské bubny znejú ako tlkot srdca, ako tlkot srdca Matky Zeme. Deti počas svojho 9 mesačného vývoja počúvajú tlkot srdca svojej matky, ktorý ich upokojuje. Urobme si niekedy čas, oprime sa o hruď niekoho koho milujeme a započúvajme sa do tlkotu srdca…

Verím, že relax pocitite aj pri čítaní článkov, ktoré mám v buducnosti pre vás pripravené a ktoré vám spríjemnia vaše plánovanie výletov a dovoleniek s deľmi. Vitajte na mojom blogu!

 

 

 

 

 

 

 

 

SHARE
Next articleTop 10 atrakcií v Disneylande v Paríži pre vek 4-8 rokov
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!