Zlaté Piesky v Bratislave – kam s deťmi v horúčave

0
7087

Teplota vzduchu skoro 40’C a teplota vody okolo 26’C a v byte to neklesá pod 33’C . Dni ideálne na návštevu jazier a kúpalísk. Ja som po rokoch navštívila ZLATÉ PIESKY a aj keď sa tu na pohľad nič veľké nezmenilo, pribudli drobnosti, ktoré tam chýbali a dotvorili to správne pohodlie pri jazerách vo väčších mestách.

Spísala som moje postrehy z „pravého“ brehu, ktorý je, čo sa tohoto jazera týka, asi najvhodnejší pre menšie deti.

Po odbočení z hlavnej štvorprúdovej cesty je možné zaparkovať priamo na ulici pred areálom alebo v priľahlom parčíku, kde vyberajú vstupné 2 eurá.

Vstup do areálu je bezproblémový a vydávanie lístkov je zabezpečené v dvoch okienkach. Cenník je k dispozícii v priloženom pdf dokumente.

Cenník. AREAL ZDRAVIA ZLATE PIESKY

Po vstupe do areálu je k dispozícii bankomat Slovenskej sporiteľne (býval tam i v minulosti) a  oproti stojanček s pitnou vodou. Areál má dostatočný počet stromov, ktoré húfne využívajú najmä rodiny s malými deťmi.

Športové vyžitie pre aktívnych

Pár metrov ďalej smerom k vode je malý nenápadný stánok, kde požičiavajú ležadlá a slnečníky za pár EUR. Bohužiaľ okolo 10:00 hod sú väčšinou všetky rozobrané. V rovnakom stánku je možné si požičať golfové palice na minigolf, ktorý je vedľa pod stromami. Cena za 1,5 hod: dospelí: 2,50 EUR, deti: 1,50 EUR, rodinný lístok (2+2): 7,50 EUR. Oproti stánku sú v tráve rozmiestnené cvičiace stroje pre športových nadšencov.

Na pravej strane pri jazere, úplne za začiatku areálu, stoja svojimi rozmermi majestátne vodné tobogany. Jeden ústi priamo do jazera a ďalšie dva do malého bazénu. Cena jednej jazdy je 0,50 EUR a celodenný vstup je 7 EUR.

Neďaleko toboganov je požičovňa vodných bicyklov za 8 EUR/hod alebo surfov „paddleboards“ za 7 EUR/hod. Podobnú požičovňu som videla aj na druhej strane tohto brehu.

Plážové pieskovisko a ihriská

V strednej časti brehu je novo-vybudované plážové pieskovisko s preliezkami. Musím veľmi pozitívne vyzdvihnúť skutočnosť, že priestor nad časťou pieskovej pláže je zhora prekrytý a vytvára tak hrajúcim sa deťom dostatočný tieň. Ostatné preliezky sú nenápadne rozmiestnené pod stromami trošku ďalej od brehu.

Sociálne zariadenia a občerstvenie

Veľmi pozitívnym prekvapením pre mňa boli nové toalety a prezliekarne, ktoré sú každých pár desiatok metrov rozmiestnené pozdĺž celej časti tejto strany brehu.

Stánkov s pitím a klasickým rýchlym občerstvením je taktiež na každom kroku dostatok.

Ľavá strana brehu s reštauráciou je svojim zameraním prispôsobená skôr mladým aktívnym ľuďom, ktorí vyhľadávajú zaujímavejšie športy, akým sú napríklad vodné lyže. Vzhľadom na vek mojich dvoch princezien sme do tejto časti jazera už nešli.

Horúce dni v Bratislave sú naozaj neznesiteľné a preto ak ste sa rozhodli svoj deň stráviť na Zlatých Pieskoch, dúfam, že budete vy a hlavne vaše deti spokojné.

SHARE
Previous articleZveropark – v sopečnom pohorí vyrástol park
Next articleDonovalkovo – detské mestečko, kde sme získali vodičský preukaz
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!