Galéria Multium s expozíciou Priestor a zrkadlá ponúka zážitok s ilúziou nekonečna

0
10294

Vidieť nekonečno je len ilúzia, lebo nekonečno sa vidieť nedá 🙂

Galéria Multium v Bratislave ponúka ilúziu s nekonečného priestoru vytvoreného zrkadlami. Výstava je inšpirovaná dielami Mateja Kréna a tiež tvorbou japonskej umelkyne Yayoi Kusama.

galéria multium

Galériu sme našli veľmi jednoducho, na Zámockej ulici číslo 26, neďaleko Parlamentu a Bratislavského hradu. Po vstupe cez malú recepciu sme ďalej pokračovali dvoma krátkymi chodbami, v ktorých sa nachádzalo šesť nezvyčajných miestností.

6 miestností = 6 zážitkov

Prvú miestnosť  CAMINUS sme objavili cez okienko v stene, v ktorom sa nám naskytol pohľad do nevídanej hĺbky a nekonečnej výšky. Vo vedľajšej miestnosti PASSUS, sme stáli v priestore vo dverách. Deti si tu samé na seba mávali nekonečným radom odrážajúcich sa svojich rúk, ktoré mohli pozorovať  pri pohľade vľavo aj vpravo. Do tretej miestnosti s názvom TABULARIUM, sa dalo aj vstúpiť ale neodporúčam ju ľudom, ktorí majú problémy s výškami :-). Prešli sme sa tu po koberci k dverám oproti a po každej strane sme boli lemovaní nekonečným radom „trezorov a schránok“.

Na prvé poschodie s ďalšími tromi miestnosťami sme sa presunuli krátkymi točitými schodmi. Miestnosť SPRIAMENTUM je plná vankúšov – tá sa páčila mojej najmenšej. Neďaleká UNIVERSUM nás zase preniesla medzi nekonečné množstvo svietiacich a zhasínajúcich „hviezd“ a pri pootvorených dverách sme mali pocit, že stojíme nad trblietajúcou sa priepasťou.

Posledná miestnosť SPHAERA bola iná. Cez dvere sme vošli do priestoru s dvoma stoličkami a za príjemného a gradujúceho sa hudobného podmazu, sme si tu užívali pohľad na multifarebný kaleidoskopický efekt tvaru zemegule. Dievčatá si tu dokonca aj baletkovsky zatancovali :-).

Expozícia je veľmi hravá, trblietavá, lesklá a najmä iná a preto ju určite nevynechajte pri svojej prechádzke smerom k parlamentu alebo si tam zájdite len tak za pohľadom do nekonečna.

Ako vyzerala naša prechádzka expozíciou Priestor a zrkadlá? To môžete vidieť v krátkom videu po kliknutí na úvodný obrázok alebo na slovo TU.

 

Základné informácie

Ak sa do galérie vyberiete autom a nechcete sa nekonečne otáčať v priľahlých uličkách a hľadať miesto na parkovanie, odporúčam vám zaparkovať v podzemných garážach, ktoré sa nachádzajú oproti parlamentu. Od nich je to pešo asi 5 min.