ZooSafari Thoiry – výlet do srdca prírody

0
5382

Výlet, ktorý chytí za srdce každého malého cestovala, ktorý má rád zvieratá a dinosaury. Len 40 km od Paríža môžete zažiť Safari, aj Zoo aj pôvab architektúry minulosti. Kam s deťmi kúsok od Paríža? Jednoznačne na celodenný výlet do ZooSafari Thoiry!

ZooSafari Thoiry

Zoo Thoiry sa nachádza v mestečku Thoiry neďaleko zámočku Château de Thoiry.

Zvieratá v ZOO majú veľké výbehy, množstvo tieňa a dá sa k nim priblížiť rôznym spôsobom:

  • Vlastným autom (autobusom) s ktorým jazdíte pomedzi zvieratá v Safari.
Paríž s deťmi – ZooSafari Thoiry
  • V sklenených tuneloch, ktorými sa prechádzate priamo vo výbehoch levov a iných divých zvierat.
  • Vstúpením priamo do ohrady medzi domáce zvieratá ako na malých farmách.
Paríž s deťmi – ZooThoiry
  • Prejdením dreveného visiaceho mosta na ostrov lemurov. Na tomto malom ostrove sú lemurkovia natoľko nebojácni, že v prípade pokojného a nehlučného správania sa, vás samé pribehnú pozdraviť.

Svet dinosaurov.

Zoo ponúka zaujímavú časť s obrovskými dinosaurami, ktoré vydávajú zvuky, hýbu sa a v letných mesiacoch niektoré i chrlia vodu na okoloidúcich po cestičke. V jednom zo stanov, sa môžete pomocou virtuálnej reality preniesť priamo medzi nich, čiže milióny rokov dozadu.

ZooThoiry – Dinopark

Château de Thoiry

V susedstve Zoo sa nachádza hrad Château de Thoiry, ktorý láka nielen svojimi  nádherne kvitnúcimi záhradami.

Château de Thoiry

Architektúra hradu.

V roku 1559 si Raoul Moreau vybral slávneho architekta Philibert de l’Orme a majstra murára Oliviera Ymberta na výstavbu Château de Thoiry.

Od začiatku bol hrad koncipovaný stred slnečného kalendára so záhradnými chodníkmi ako jeho lúčmi. Premyslená architektúra je v dokonalej harmónii s prírodou a slnečnými cyklami.

Zaujímavá je napríklad centrálna predsieň, ktorá je vytvorená zo štyroch trojuholníkov podľa Pytagora, a ktorá má rovnaké rozmery ako kráľovská pohrebná komora Cheopsovej pyramídy.

V hornej časti hradu stále žije rodina grófa z La Panouse. Grófove deti Edmond a Colomba sú trinástou generáciou tejto rodiny na hrade.

Veľká prestavba.

V roku 2020 čaká ZooThoiry obrovská novinka v podobe prepojenia niekoľkých jej častí a dotvorenia nových zaujímavých plôch na poznávanie zvierat. Celý projekt je zatiaľ veľkým tajomstvom, ale určite je na čo sa tešiť.

Kontakt:

ZooSafari Thoiry v mestečku Thoiry

https://www.thoiry.net/ , info@thoiry.net , tel.: +33 1 34 87 40 67

Ceny vstupeniek do Safari + ZOO  + ihriská + svetelná šou ktorá je od 11/2019 do 03/2020. Dospelý – 29 Eur, deti od 3 do 11r – 23Eur. Ceny do samotného Zoo sú nižšie.

Otváracie hodiny Château de Thoiry: od 14-18 od utorka do nedele (pondelky zatvorené). Otváracie hodiny si radšej preverte v deň návštevy.

Ak ste ešte nevideli naše video o Safari časti, tak veľmi odporúčam!