Digitálna výstava umenia v Paríži

0
1811

Si s deťmi v Paríži, chceš zažiť trošku umenia ale deťom sa nechce do galérie ani múzea? Potom choď na digitálnu výstavu  do Atelier des Lumières. Nachádza sa v bývalej zlievarni v 11-tom parížskom okrsku.

Denne ponúka monumentálne digitálne výstavy. Spolu 140 videoprojektorov s priestorovým a zvukovým systémom, pokrýva skoro 300 m2 od podlahy až po strop vo výške 10 metrov.

Výstavu menia približne raz až dva krát do roka. My sme spoznali majstrovské diela slávneho Van Gogha, ponorili sa do tajov nádherného Japonska i plávajúceho sveta.

Ak som ťa nepresvedčila týmito riadkami, potom video Ti určite napovie, či je to to pravé pre teba a tvojich malých výletníkov.

Na túto výstavu odporúčam zakúpiť lístky popredu online. Link nájdete tu: NÁKUP LÍSTKOV

Výstava je otvorená denne od 10tej do 18 tej. Cena pre dospelého je 14,50 Eur a pre deti od 5 do 25 rokov je 9,50 Euro. Adresa: L‘ Atelier des Lumières, 48 rue Saint-Maur, 75 011 Paríž.

Paríž ponúka mnoho zaujímavých zákutí plných umenia a histórie i vo svojich uličkách, pri plavbe na lodi alebo pri prechádzkach jeho nádhernými parkami. Chceš aby sa pri vašich výletoch tvoj malý cestovateľ nenudil a aby sa aj niečo dozvedel?

Potom vyskúšaj nášho detského turistického sprievodcu Parížom. Nájdeš ho tu: DETSKÝ TURISTICKÝ SPRIEVODCA PARÍŽOM

LEAVE A REPLY