ZOO park Stropkov – štýlové miesto, kde horúčava nemá šancu

0
7438

ZOO park v Stropkove je neveľké ale nesmierne detailne prepracované miesto. My sme ho navštívili počas posledných augustových letných horúčav a boli sme milo prekvapení.

Ešte pred samotným vstupom sme sa potešili pohľadom na malé morské prasiatka, ktoré ihneď zaujali moje dve slečny. Pri vstupe sme si zakúpili krmivo, hodili im pár zrniečok a pokračovali v prehliadke.

Prijemný tien nielen pre jeho zvieracích obyvateľov

ZOO park v Stropkove nás potešil množstvom stromov, ktoré sa tu tiahli do obrovskej výšky a vytvárali tak príjemný tieň pre jeho domácich obyvateľov i pre nás. Mnohé z nich patria medzi vzácne kroviny a stromy, ktoré len tak bežne nevidíme. Zvieratá sme si tu prezerali v ich štýlových kamenných príbytkoch, čo len dotváralo celkovú kompaktnosť tohto miesta.

Okrem zvierat sme si tu prezreli množstvo náučných vitrín. Porovnali sme si veľkosť vajec od obrovského pštrosieho až po pár centimetrové, prezreli si letokruhy a kmene rôznych druhov stromov, dozvedeli sme sa ako vyzerajú stopy niektorých druhov zvierat a mnoho ďalšieho.

Miesto gýčových dekorácii sme sa tu stretli s vkusne zasadenými historickými pracovnými náradiami na obrábanie pôdy, či s tými, ktoré sa používali na zvieratá a pri domácich prácach.

Zvieratá sme obdivovali v ich domčekoch, voliérach ale aj voľne pobehujúce po cestičke. Deťom sa páčilo kŕmenie pštrosov, rozprávanie s opicou ale aj pozorovanie krokodílov,  rôznych druhov vtákov, kopytníkov či šeliem.

Záver návštevy sme si užili na vonkajšom ihrisku, ktoré bolo krásnou bodkou sa príjemne stráveným dňom v ZOO parku.

Aké zvieratá sme videli a čo sme obdivovali môžete vidieť po kliknutí na úvodné video alebo na slovo TU.

Základné informácie:

Do ZOO Parku sme išli autom, ktoré sme zaparkovali pod neďalekým panelákom, ktorý bol cez ulicu.

Adresa: ZOO park Stropkov
Hlavná 48, 091 01 Stropkov
Mobil: 0903 04 82 63, 0910 17 53 88, Tel.: 054 742 358

Otváracie hodiny:

  • IV.-VI. 10:00 -17:00,
  • VII.-VIII. 10:00 – 18:00,
  • IX.-X. 10:00 – 17:00
Vstupné:
  • Nad 15 rokov …… 1,5 EUR
  • Deti 3-15 rokov …1,0 EUR
  • Krmivo……………..0,20 EUR