Kúpalisko Aquaruthenia Svidník

0
6563

Svidník je mestečko na severovýchode Slovenska, ktoré má neustále prekvapuje. Krásna príroda, silná história a tentokrát i letné bláznenie. Konečne som na “kupko” neposlala len deti s tatinkom ale vybrala som sa tam s nimi. Celým areálom a možnosťami som bola príjemne prekvapená a odporúčam ho naozaj všetkým, ktorí pôjdu okolo.

Auarutheria vo Svidníku v lete láka najmä svojim vonkajším areálom. Je tu niekoľko plaveckých aj detských bazénov. Ponúka rýchle aj pomalšie tobogány a neuveriteľné množstvo preliezok, trampolín a skákacích hradov, ktoré na kúpaliskách v podobných mestách som zatiaľ nezažila. Moje princezny veľmi zaujali aj umelé vlny, v ktorých sa nechali voľne unášať a naplno si ich užívali.

Keď sa po hodinách vo vode zača ozývať žalúdok – nebol žiaden problém. Dalo sa každý deň vybrať medzi rýchloobčerstvením priamo pri bazénoch a na terase, alebo kvalitnou kuchyňou priamo v hlavnej budove. V horúcich dňoch dobre padli aj stánky so zmrzlinou a nanukmi, ktoré boli všade po ruke.

Viac ako výborne rozvrhnutý a rôznorodý vonkajší areál sa nám páčilo vo vnútornej časti. Príjemne teplá voda 30 – 32°C v relaxačnom bazéne nám vyhovovala a množstvo ľudí tiež – boli sme tam skoro samy. Na striedačku v ňom púšťali rôzne masážne bublinky a keď sme chceli zmenu prešli sme do vedľajšieho solného masážneho bazénu, ktorý som si asi najviac užívala práve ja. Vzľadom na ich ploché nôžky som bola rada, že ich zaujala prechádzka tzv. vodnou cestou, kde ich nôžky prechádzali malými bazénikmi (vaničkami) s vydláždenými kamienkami, v ktorých sa striedala horúca a studená voda. Až spätne som sa dočítala, že ide o vodoliečbu Kneippovho typu vhodnú okrem iného aj proti bolestiam hlavy. Na budúce si prechádzku budem užívať povinne asi aj ja! 

Vnútorný areál ponúka aj masáže a saunový svet. Na výber je soľná a parná sauna, ifračervená sauna, fínska sauna či dokonca aróma sauna. Tieto sauny nie sú vhodné pre malé deti, preto sme okolo nich len prešli, keď sme išli do miestnosti ako z rozprávky. Išlo o soľnú jaskyňu. Príjemná hudba, krásne podsvietenie a trbietajúce sa hviezdičky nad našimi hlavami – nielen deťom sa tu veľmi páčilo.

Čo dodať na záver? Musíme tu pochváliť tých, s ktorými sme mali pri našej návšteve tú česť aj prehovoriť. Veľmi príjemná slečna na recepcii aj vždy usmiaty  a prívetivý plavčík vo vnútornom bazéne.

Všetky informácie pre vašu návštevu nájdete tu:

 

 

SHARE
Previous articlePodzemie pod vežami – Mincovníčkovo
Next articleSkanzen vo Svidníku
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!