Wild Park – miesto, kde sme sa dotkli divočiny.

0
10327

Exotika na Slovensku? Väčšina si predstaví thajskú masáž – ja návštevu Wild Park.

“… Raz sa dotknúť je viac ako tisíckrát vidieť.”

Raz vidieť je viac, ako stokrát počuť. Raz sa dotknúť je viac ako tisíckrát vidieť. Bližšie k divočine už nebudete! Presne takto znie stručný popis Wild Parku vo Veľkej Lomnici a ja s tým úplne súhlasím.

Našu návštevu Vysokých Tatier sme si s deťmi ozvláštnili návštevou miesta, v ktorom sa jeho hlavní obyvatelia – zvieratá, majú naozaj kráľovsky. Mnohé z nich patria medzi ohrozené druhy a vo voľnej prírode sa nachádzajú v nízkom počte.

príjemní personál a nádherný areál

Už pri vstupe sme sa stretli s veľmi príjemnou osobou, ktorá nás pekne privítala a stručne nám vysvetlila, čo nás čaká. Neskôr na recepcii sme sa dobrovoľne rozhodli  pre VIP príspevok. Zahŕňal komentované zoznámenie sa s vybranými druhmi zvierat. Prispieť na zvieratám s tým, že sa s nimi priamo stretneme a nie sú okolo nás nervózne masy ľudí,  zvieratá sú kľudné a spokojné – to ja považujem za správne „investované“ peniažky, ktoré v konečnom dôsledku smerujú opäť samotným zvieratám.

Vnútorný priestor, do ktorého sme vstúpili ako prvého bol očarujúci. Útulná kaviareň s výbornou kávou, ktorú som si pri mojich dvoch nadšených deťoch všimla až neskôr popoludní, sa tu prelínala s teráriami, akváriami a klietkami, kde si spokojne podriemkavali rôzne druhy zvierat.

od švábov až po kráľa zvierat

Pokračovali sme vonku na trávnik, kde sme postupne spoznávali prinesené exotické zvieratá za profesionálneho výkladu ich ošetrovateľov. Zvieratá v blízkosti svojich ošetrovateľov sa cítili bezpečne a podobne sme sa cítili aj my. Postupne sme sa dotkli a zároveň sme sa niečo naučili o dlho-jazyčnom chameleónovi, mnohozubej užovke, chodiacom liste :-), prítulných šváboch ako aj o milom ale bez dohľadu nebezpečnom levíčati a tigríčati. V neďalekých voliérach sme sa ešte pokochali pohľadom na dospelé a vzácne šelmy. Po zaujímavom výklade sme pokračovali na detsky zaujímavú činnosť – jazdu na poníkoch.

Poslednou perličkou našej návštevy, ktorá sa uskutočnila v letných mesiacoch, boli nafukovacie skákačky, pri ktorých sme si konečne mi maminky pokojne vypili kávu a zamaškrtili si na dobrom koláčiku.

Dobrý pocit z areálu a jeho obyvateľov dotvárala nádherná záhradná architektúra s jazierkom, altánkom a príjemnou terasou. Sme veľmi radi, že sme toto miesto objavili a určite ho odporúčame všetkým, ktorí si prítomnosť zvierat chcú vychutnať.

Ako areál vyzerá si môžete pozrieť kliknutím na hlavné video alebo na slovo TU

Základné informácie:

Web stránka: www.wildpark.sk

Adresa: Lipová 1441/7, Veľká Lomnica, Slovenská Republika
Telefonický kontakt: +421903630677
E-mail: wildparkresort@gmail.com

  • Otváracie hodiny:  od 9:00 do 19:00h.
  • Otváracie hodiny počas zimy je potrebné si vopred preveriť.

Základný vstup: deti do 12 rokov – 5 €, dospelí a deti nad 12 rokov – 9 €
VIP vstup: deti do 12 rokov –  15€, dospelí a deti nad 12 rokov – 29 €