Chodnik korunami stromov v Bachledke sme zvládli aj s kočíkom

0
33660

Jedinečný chodník korunami stromov v Bachledovej doline a pekné počasie zlákali aj nás.

PRÍCHOD RÁNO SA OPLATIL

Skoro ráno sme nasadli do auta a vyrazili na výlet do Bachledovej doliny. Plán bol prísť na miesto určenia hneď po otvorení ale ranná kávička spôsobila, že sme na parkovisko pod lanovkou, dorazili o hodinku neskôr. Parkovacích miest naokolo bolo stále veľa a preto sme s navigátorom oblečeným do krikľavej vesty zamierili k určenému miestu, kde si naše autíčko oddychovalo najbližšie hodiny. Vzhľadom na skoré ranné vstávanie sme si na náš výlet zobrali aj kočík, a veru dobre sme urobili.

Bolo 10:00 hod. – lístok sme si kúpili s minimálnym čakaním za 5 min. a pokračovali sme smerom k nástupišťu lanovky. Cestou k lanovke sme sa potešili pohľadom na pasúce sa ovečky a malé ihrisko s trampolínou ale odolali sme, a pokračovali smerom k lanovke, ktorá bola pre deti oveľa väčším lákadlom. Zložený kočík „nastupoval“ ako prvý a cestu absolvoval úplne sám bez strachu pred nami :-). Cesta lanovkou nám trvala približne 20 minút.  Napriek tomu, že naša najmenšia výletníčka normálne doma neobsedí ani chvíľku, na lanovke si cestu užívala a sedela ako prikovaná.

CHODNIK KORUNAMI STROMOV

Od výstupišťa lanovky to bolo ku vchodu na chodník len kúsok a tak sme sa ani nenazdali, a už sme si užívali krásne výhľady a vôňu lesa. Chodník korunami stromov je ozvláštnený adrenalínovými skratkami, ktoré sme nikdy neminuli a dokonca sme ich absolvovali aj niekoľko krát za sebou. Náučné tabuľky nás počas prechádzky informovali o rôznych stromoch, zvieratách a aj o kalamite, ktorá tatranské lesy postihla pred niekoľkými rokmi. Okrem krásnej prechádzky sme si vyskúšali vysokohorské pexeso či hlavovam s písmenkami.

VEŽA A TRAMPOLÍNA

Cesta chodníkom prešla neuveriteľne rýchlo a my sme už smerovali k 32 metrovej veži, ktorá nás okrem nádherného výhľadu lákala aj svojou adrenalínovou trampolínou. Stúpanie na vežu bolo pre niektorých veľmi vyčerpávajúce a preto sme ďalej pokračovali kočikom a s úsmevom na tvári.

Trampolína bola skvelá, ja – mamina, som si ju vyskúšala len opatrne, zato všetci okolo mňa si tam bez problémov skákali do veľkej výšky. Krásne počasie nám prialo ale hore už bolo dosť veterno, tak sme sa radšej rozlúčili s pohľadmi na krásne Tatry a vydali sa spať dole.

IHRISKÁ V OKOLÍ

Na záver poludnia sme vyskúšali obidve ihriská aj detskú trampolínu (ktorá je zadarmo) a plní zážitkov sme sa vybrali spať k čakajúcemu autíčku. Cesta lanovkou bola natoľko pokojná, že náš najmladší 3-ročný člen výpravy na nej zaspal.

Náš výlet v skratke si môžete pozrieť kliknutím na hlavné video alebo na slovíčko TU.

ĎALŠIE MOŽNOSTI PRE VÄČŠIE DETI

Ak sa na tento výlet vyberiete s väčšími deťmi tak po absolvovaní chodníku vyskúšajte aj ostatné ponúkané aktivity v okolí.

 • Celoročnú bobovú dráhu, ktorá začína pri hornej stanici lanovky. Svojou dĺžkou 1200m a s počtom 15 zákrut je najdlhšou v Tatrách.
 • Detský náučný chodník (malá trasa) s dĺžkou 300 metrov, začína pri ihrisku pri hornej stanici lanovky a vedie k vyhliadkovej veži. Hrací plán je k dispozícii na infocentre a deti podľa neho riešia úlohy. Na záver môžu získať odmenu.
 • Dlhší náučný chodník s dĺžkou 6,5 km. Vedie od vyhliadkovej veže k Jezerskému jazeru. Okrem vtáčích stanovíšť, kde je možné sa dozvedieť o žijúcom vtáctve na tomto území sú tu rozmiestnené aj rôzne pohybové testy na zistenie šikovnosti a zdatnosti.

Mapku areálu nájdete k stiahnutiu v pdf súbore:  Bachledka – areál

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE:

Na cestu autom som si do navigačného nastavila názov „Bachledka Ski and Sun“ a tá nás priviedla až ku dolnej nástupnej stanici lanovky, kde je k dispozícii veľké parkovisko.

CENNIK:

 • Chodník korunami stromov
 • Dospelý………………8,00 Eur (chodník), …6,00 Eur (lanovka 1smer) …7,00 Eur (obojsmerná)
 • dieťa 3-14r………….6,50 Eur (chodník), …4,50 Eur (lanovka 1smer) …5,50 Eur (obojsmerná)
 • ďalšia os. do 14r….5,50 Eur (chodník), …4,00 Eur (lanovka 1smer) …5,00 Eur (obojsmerná)
 • rodinná (2+2) …….21,00 Eur (chodník), …15 Eur (lanovka 1smer), …18 Eur (obojsmerná)

OTVÁRACIE HODINY V JEDNOTLIVÝCH MESIACOCH ROKA:

 • 09……………………..9:00 – 18:00 hod.
 • 10 – 11……………….9:30 – 16:00 hod.
 • 12 – 01 – 02…………9:30 – 16:00 hod.
 • Zatvorené od 6.-19.11.2017
 • Posledný vstup je hodinu pred koncom otváracej doby

www.chodnikkorunamistromov.sk