Habakuky – rozprávková dedinka na Donovaloch

0
8256

Navštívili sme Habakuky, fantanzijný kúsok zeme na Donovaloch pod Novou Hoľou.

Dedinka Habakuky nás očarila hneď pri príchode svojou originálnou rozprávkovou architektúrou, ktorá na nás dýchala z každej strany. Malebné domčeky sa na nás usmievali i mračili a každý vo svojom vnútri ukrýval vlastný pribeh.

Vošli sme hneď do prvého, kde nám pán vodník Dušička vymenil naše EURÁČE za rozprávkové zlaté i strieborné HABAKUKY. Presne podľa pravidiel – zlatý za jedno euro a strieborný za 50 centov.

V susedstve stál dom kováča, odkiaľ sme si odniesli originálny pred nami vyrobený železný klinec. Určite nám prinesie šťastie! O kúsok ďalej sa vyrábali zvončeky, povyše perníčky a dole u Negrambloša sme si boli pozrieť kamarátov, ktorí mali kreatívne ručičky.

Potom sme sa išli občerstviť do Hodovne na dobré lapacinky Rapavky, ktoré sme zapili bylinným odvarom.  Všetko pravdaže od rozprávkového kuchára.

Počasie nám prialo a z veľkých mrakov, ktoré nad nami celý deň viseli sa nakoniec nespustil dážď, preto sme si do sýtosti vychutnali aj rozprávkové ihrisko s hojdačkami, preliezkami a malou farmou so zvieratkami.

Úplne najviac so všetkého sme si však užili Dobšinského rozprávky!

Stretli sme sa s princeznou i zlatou priadkou, s kráľom i sedliakom  a nakoniec i zo zlou strigou a ukričaným Martinkom Klingáčikom.

Skôr než rozprávka začala, prišiel na námestie hlásič s veľkým bubnom a hneď sme vedeli čo a kde sa práve koná. Predstavenia prebiehali buď v menších skupinkách vo vnútri v domčekoch alebo von, kedy páni herci do pribehu zakomponovali naozaj všetko navôkol – to bolo smiechu! Napríklad Janíček vyliezol na strom, až mu klobúk spadol a Martinko Klingáč, skoro celú hru odohral skákajúci na zábradlí, či tancujúci na streche. Neveríte? Pozrite si naše úvodné video alebo po kliknuti na TU

Rozprávka do auta

Na našich cestách (tie miesta sú väčšinou pre deti a sú rozprávkovo očarujúce), stretávame aj unudené a zduté malé tvaričky, ktoré chcú len nakupovať alebo sa blbnúť na ihriskách :-(. Skúste to ako my – zvýšte očakavanie z výletu už pred cestou.  Ako? Čo sa týka dedinky Habakuky, tak jednoznačne skutočným rozprávkovým príbehom ako táto dedinka vznikla. Pribeh je nádherne spracovaný a deti v dedinke potom samé hľadajú a rozprávajú, že ktorý domček, ktorej rozprávkovej bytosti patrí. Nájdete ho na: www.habakuky.eu/zazilisme.xhtml

Na záver základné informácie:

V celom areály je PLATBA možná len v HOTOVOSTI, vlastne tú svoju si zameníte za zľaťáky HABAKUKY.

PARKOVANIE priamo pred areálom je možné, ale v peknom počasí vždy plné, preto zaparkujte na veľkom parkovisku už pri odbočke na Habkuky a 8 minút sa prejdete ku vchodu do rozprávkovej dedinky.

CENNIK 07/2017:

  • Deti 3-10r. ….. 6Eur
  • Ostatní ……….. 9Eur

SEZÓNNA s rozprávkami je otvorená len v lete JÚL – AUGUST ale podľa počasia býva už od polovice mája. Odporúčam sledovať FB stránku dedinky Habakuky.