TrickLandia vo Vysokých Tatrách – optická ilúzia dotvorená hravou aplikáciou

0
35433

Nechať sa oklamať trickartovým umením je magické. Ak si k tomu „pričarujeme“ triky pomocou aplikácie, je to rozprávkovo dokonalé. TrickLandia je miesto, kde sú naše zmysly úplne zmätené. A vedeli ste, že tu máme aj najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe? Ja veru nie!

s aplikáciou je vačšia zábava

My dve maminky a štyri deti, sme sa rozhodli pre hodinové putovanie naprieč Slovenskom prostredníctvom optických ilúzií s trick-artovými obrazmi. Už pri vstupe sme si nainštalovali odporúčanú aplikáciu Tricklandia a výlet sa mohol začať.

Cesta okolo slovenska za 1 hodinu

Z prvého obrazu na nás vyvaľovala svoje zuby a očiská ježibaba z rozprávky, ktorá nás chcela začarovať do svojej snehovej gule. Sneh na nás síce padal z každej strany (dotvorený bol aplikáciou) ale keďže vonku bolo skoro 35’C a naše nahriate telá boli ako radiátor, ježibaba nemala šancu. Nezabudli sme si všimnúť aj malebnú osadu Vlkolínec v pozadí obrazu.

Ešte nevychladnutí sme skočili na brvná rozbúrenej rieky a v zlom počasí plnom bleskov sme sa snažili čo odplávať čo najdalej od výbuchov neďalekej sopky. Erupcia a blesky sa nám zjavili opäť použitím aplikácie.

Dobrodružná cesta ďalej pokračovala veľmi rýchlo, pretože naši štyria dobrodruhovia sa rozutekali na rôzne strany. Najmenším slečnám učarila rozprávková krajina plná víl a motýľov, keďže príbeh o víle Cililing je u nás stále “IN”.  Trošku starším zaimponoval podmorský svet s chobotnicou (dokonca naša školáčka hneď spoznala aj Bratislavský hrad v pozadí :-)) a strašidelná krajina plná zlých drakov, v ktorej sme sa ocitli neďaleko nášho obľúbeného Bojnického zámku. Všetky strašidelné aj nežné pohybujúce sa bytosti boli dotvorené pomocou aplikácie.

My maminky sme sa najviac vyšantili v miestnosti s ilúziou zmenšujúcej/zväčšujúcej sa postavy. Mňa osobne tento trik nadmieru očaril! Následne sme si všetci spolu užili nádhernú cestu blikajúcim zrkadlovým bludiskom. Je naozaj neskutočné!

Ak máte problémy s výškami, potom radšej obíďte TrickLandovú knižnicu, pretože zaseknúť sa strachom na mostíku, ktorý vlastne nie je mostíkom, nad knihami, ktoré v hlbinách pod vami vlastne reálne neexistujú, by mohlo byť pre okoloidúcich celkom komické :-).

Koniec nášho putovania bol priam nadpozemský. Prečo? Pretože v posledných miestnostiach gravitácia nemá šancu!

Niektoré obrazy sme naozaj len preleteli, lebo ako to s deťmi chodí, nebolo dosť času. Ja si však tajne myslím, že trick-artový umelci začarovali aj čas, ktorý tam beží naozaj veľmi rýchlo 🙂 🙂 🙂

Na záver musím ešte dodať, že nás príjemne prekvapili nielen ilúzie a priestor galérie, ale aj veľmi milý, ochotný a usmiaty personál, ktorý nás našim putovaním sprevádzal na každom rohu.

A čo by som odporučila tým, čo majú už väčšie školou povinné deti?  TrickLandiu si môžete nielen užiť, ale svoje deti i zaujímavým spôsobom oboznámiť s krásami Slovenska. Pri vstupe do galérie si všimnite veľkú mapu s vyznačenými miestami vášho budúceho “výletu” – zaznačte si ich na papier a vyhláste sútaž, že kto ich dokáže všetky objaviť je jednoducho macher!

Naše nevšedné putovanie môžete vidieť po kliknutí na hlavné video alebo priamo TU. 

Dôležité informácie:

Na návštevu galérie je potrebná rezervácia – časenka. Urobíte ju prostredníctvom ich web stránky: www.tricklandia.sk/sk/rezervacia/ Triclandiu nájdete veľmi jednoducho – do navigačného si pohodlne zadajte názov Tricklandia a potom sa už len snažíte zaparkovať čo najbližšie k miestu určenia. Obsadenosť parkovísk závisí najmä od počasia, keďže ide o naše Vysoké Tatry :-).

V galérii sa pohybujú všetci vyzutí, preto ak nechcete návleky, alebo galériou pripravené silonkové ponožky, odporúčam si pribaliť aj ponožky, teda hlavne tí, ktorí návštevu plánujú v lete v crocsoch ako ja.

Otvorené majú každý deň od 9tej do 18tej.

Cenník 07/2017

  • Dospelí …. 9 Eur
  • Študenti …. 8 Eur
  • Deti (4-15r) …. 6 Eur
  • Rodinný balík (2 dospelí a 2x dieťa)….25 Eur
  • Rodinný balík (2 dospelí a 1x dieťa)….22 Eur
  • Rodinný balík (1 dospelý a 2x dieťa)….20 Eur