Myšiačikov detský park – Donovaly alebo ako sme sa s vodou hrali a ostali v suchu :-)

0
10568

Donovaly sú miestom a miestom, kde sa deti usmievajú. Súčasťou PARK SNOW DONOVALY je FunAréna v ktorom vyrástol nový Myšiačikov detský park. My sme ho boli otestovať!

myšiačikov detský park

Myšiačikov detský park v sebe skrýva tri nezávislé zóny. Dolná časť je zameraná na logické hry s vodou. Prečo logické? Museli sme si najprv vodu načerpať a potom ju správne odkorigovať do cieľa. Výsledkom bolo roztočenie vodného kolesa, ktoré nám zanôtilo svoju pesničku.  Prelievanie, nalievanie a rozlievanie sme potom vymenili za plť, ktorá nás prepravila na druhú stranu jazierka.

Strednú časť parku sme si nazvali po svojom ako domčeky na kopčeku. Cestou k domčeku sme sa trochu vysilili a preto sme sa v domčeku i trochu pohrali (majú svoju vlastnú vnútornú vybavenosť) . Najväčším bonusom domčekov sú však určite dlhé šmýkačky, ktorými sme veľmi rýchlo dostali späť dole.

Rozprávkový myšiačik nás prostredníctvom svojich tabúľ zaviedol až k hornej časti parku, kde na nás čakali lanové preliezky.  Zvládli sme ich bez problémov – dokonca aj mamina 🙂 Menšie deti tu určite potrebujú pomocnú ruku ale tie školského veku sa tu vedia dokonale vyšantiť.

odporúčania jednej maminy

Myšiačikov detský park nie je obrovský ale pre deti 3-12r úplne ideálny a pre rodičov veľmi pohodlný, pretože majú deti stále po dohľadom.  Pri jeho návšteve deťom obujte tenisky alebo pevnejšiu obuv, lebo celý areál je kvôli jeho hlavnej atrakcii – VODE – zasadený do kopca. Musím uznať, že vodné atrakcie sú výborne riešené a aj napriek početným hrám s vodou sme z parku odchádzali v suchosti.

Krátky pohľad na celý areál nájdete po kliknutí na úvodné video alebo TU.

atrakcie na skok od myšiačika

V prípade, že majú deti stále veľa energie hneď pred „dverami“ parku sú k dispozícii aj ďalšie zaujímavé atrakcie: lanovka Nová Hoľa, bobová dráha, bangee trampolína (od 20 – 100kg), klasické trampolíny pre najmenších a pre tých väčších nad 150 cm zase lezecká stena alebo lanový park.

Pár minút peši od FunArény je pre najmenšich vybudované mestečko Donovalkovo alebo pre celé rodiny známe Habakuky. Ale o nich si povieme zase nabudúce.

My sme tu určite neboli naposledy! Ďakujeme!

Na záver pár všeobecných informácii:

Na cestu do parku si do navigačného zadajte: Chata pod Magurou – Donovaly a zaparkujte na jednom z dvoch priľahlých parkovísk.

Základné ceny:

  • dieťa 2-15r … 8 Eur
  • rodinne vstupné 2 dospelý + 3 deti … 15 Eur
  • dospelý – 8 Eur
  • dospelý ako doprovod k dieťaťu – 0 Eur

http://www.parksnow.sk/leto/

Odfotila som si do mobilu cenník FunArena leto 2017 – možno niekomu poslúži.

Cennik leto 2017 FunArena Donovaly