Madame Tussauds v Londýne s deťmi

0
5148

Kam s deťmi v Londýne? Predsa do múzeí! Jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Londýne je práve múzeum Madame Tussauds. Keď sme si kúpili jeden zo zvýhodnených lístkov na atrakcie v Londýne, obsahoval aj vstup do múzea Madame Tussaud. Nebola som si istá, či práve toto je miesto vhodné pre 4 a 8 ročné dieťa, ale opak bol skutočnosťou. Dievčatá si to tam užívali. V každej miestnosti iná hudba a iná téma v nich navodzovali veľmi príjemné nálady a aj keď im nešlo práve o fotku z Albertom Einsteinom – toto dopoludnie bolo nakoniec jedno z veľmi vydarených.

Madame Tussauds v Londýne s deťmi

Ráno prichádzame k múzeu tesne pred otvorením. Cez prehľadnú internetovú stránku múzea sme si naštudovali, ktorý vchod vzhľadom na nami zakúpený lístok, je ten náš a tak sme smerovali priamo k nemu. Na naše prekvapenie nás jeden z pracovníkov múzea volá k sebe a vysvetľuje, že keďže máme deti, nech ideme okolo neho a asi 5 min. pred otvorením sme už aj boli vo vnútri.  

Točitými schodmi vchádzame do prvej miestnosti s názvom PÁRTY. Najmenšiu oslovujú herečky „princezné“ z argentínskych filmov a nás starších skôr známe osobnosti z Hollywoodu.

Druhou miestnosťou sa dostávame priamo do FILMU. Prechádzame okolo obrovskej hlavy King Konga, ktorý na nás žmurká, malej Cililing, sadáme si na bicykel s E-T mimozemšťanom s ktorým si chvíľu poletíme až prídeme do lesa v ktorom stojí obľúbená zelená postavička Shreka. V tejto miestnosti je aj časť v ktorej pozorujeme ako si niektorí ľudia dávajú na pamiatku vymodelovať originálny odliatok vlastne ruky.

Ďalšie miestnosti nás prevádzajú okolo najznámejších ŠPORTOVCOV, ZNÁMYCH OSOBNOSTÍ z oblasti kultúry, SVETOVÝCH LÍDROV až ku KRÁĽOVSKÝM RODINÁM. Tu si baby nasadzujú korunky a prenášajú sa do minulosti a my starší sa staviame k aktuálne vládnucej kráľovskej rodine s ktorou si robíme spoločnú fotku.

Cestou v časti FASHION ešte skúšame ako sa cítia modelky na móle obklopené množstvom fotografov a v miestnosti s HUDOBNÍKMI A SPEVÁKMI sadáme do stoličky porotcu známej Superstar.

Strašidelnými schodmi teraz vchádzame do časti, v ktorej sa stretávame so samotnou Madame Tussauds pri výrobe jednej zo svojich figurín a zoznamujeme sa so zákulisím výroby voskových figurín.

Naša prehliadka ďalej pokračuje históriou Londýna. Sadáme si do typického čierneho taxíka a vydávame sa na nové dobrodružstvo. Každá časť je podfarbená inou hudbou a vnáša nás do inej etapy vývoja Londýna. Jazda s názvom Spirit of London – Duch Londýna – bol naozaj veľkým zážitkom.

Veľkú zábavu zažívame aj v záverečnom v 4D kine. Kreslený film o najznámejších bojových hrdinov sa odohrával pred Buckinhamským palácom.

Z kina sme ešte prešli okolo postáv z Hviezdnych vojen a tým naša putovanie múzeom Madame Tussauds bolo ukončené.

 

 

 

SHARE
Previous articleStred Európy a rozhľadňa Krahulský Vrch
Next articleVilla Betula na Liptove
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!