Villa Betula na Liptove

0
6544

Villa Betula je rezort, ktorý deti zbožňujú!
Prečo? Lebo tu majú ihrisko na každom kroku, zvieratká na dohľad i dotyk, vodné plochy na osvieženie v horúčave a obrovitánske vnútorné ihrisko s kaviarničkou na odloženie dospelákov. V krásnom prostredí, obklopenom horami, vznikajú nové kamarátstva a tie staré sa utužujú.

Neďaleko Liptovskej Mary v Liptovskej Sielnici, stojí penzión Villa Betula, ktorý je naozajstným rajom pre deti. Na obrovskej ploche tu deti majú k dispozícii veľké množstvo preliezok, skákacích hradov, trampolín, lanovú dráhu, indiánsky stan,  trojkolky (motokáry) aj prírodný bazén a striekajúce osviežujúce fontány. V žiadnom inom rezorte sme takéto veľkolepé zastúpenie ihrísk a možnosti pre deti ešte nezažili.

Do rezortu prichádzame autom, ktorý má hlavnú budovu s izbami a apartmánmi. Na recepcii si v kľude vyzdvihujeme kľúče od nášho mobilného domčeka pokým sa detí hrajú v malom priľahlom kútiku. Ďalej pokračujeme autom až ku domčeku. Na našej krátkej ceste cez rezort prechádzame okolo plochy vyhradenej pre stany a časti s karavanovým ubytovaním. Je tu naozaj krásne, už teraz vidíme veľkosť celého rezortu. Náš mobilný  domček je malý ale do detailov prepracovaný a s veľkou terasou. Každý cm je tu správne využitý a preto je tam presne to čo potrebujeme a nič nám nechýba. Veľká terasa ponúka príjemné posedenie pri káve a oddych po ceste. S doplnenými silami sa vydávame spoznávať rezort. Čo sme tu objavili?

Ihriská na každom kroku!

Preliezky pre rôzne vekové kategórie vrátane lezeckých stien a hojdačiek. Väčšie i menšie nafukovacie a skákacie hrady, trampolíny, lanová dráha, obrovské interaktívne pieskovisko, trojkolky (motokáry), hojdačky a pre najmenších rôznorodé malé domčeky na hranie.

Zvieratá a minifarma

V strede areálu stojí obrovské indiánske típí a hneď neďaleko malá minifarma s kačkami, pštrosmi, zajačikmi, kozičkami, ovcami, sliepkami, somárikmi a inými zvieratami. Komu je zvierat málo, môže sa prejsť aj do maštale a navštíviť tam oddychujúce koníky a kravičku Boženku.

Jazdy na koňoch

V zadnej časti areálu je zastrešená plocha pre jazdenie na koňoch za asistencie a pomoci skúsených inštruktorov. Tí skúsenejší si už chodia zajazdiť aj do neďalekej prírody. V ponuke sú jednoduché okruhy na povozenie menších alebo individuálne kurzy šité na mieru. Pre nás bol práve kontakt s koníkmi najväčším bonusom celého areálu.

Voda na osvieženie

Naša dovolenka s deťmi prebiehala v horúcich júlových dňoch a preto sme s radosťou využili striekajúcu fontánu aj priľahlý prírodný bazén.

Vnútorný Babyland

Počas najhorúcejších hodín dňa ale aj počas chladných večerov sme sa vždy utiahli do Babylandu. Obrovská 400 m interiérová detská hala pohltila naše deti aj na niekoľko hodín a my dospelí sme tak mohli v kľudne porozprávať a vychutnávať svoje drinky v príjemnej kaviarni. Kaviareň je s detskou halou oddelená len opticky niekoľkými stĺpmi, preto boli deti stále na dohľad.

Čo sme nestihli?

Grilovačku – opekačku

Nestihli sme večer grilovať v drevenej zastrešenej časti pod lesom, ktorá je súčasťou areálu. V našom termíne ju veľmi systematicky obhospodarovala partia oteckov, ktorí sem vo väčšom počte prišli na stanovačku so svojimi deťmi. Určite bolo super  aj im aj hrajúcim sa deťom v rámci areálu. Myslím že priestor Villa Betula resort je naozaj ideálny pre akciu v štýle „ S tebou mne baví svet “.

Golfové odpalisko

Neďaleko kravína stojí aj golfové odpalisko, ktoré sme tiež nestihli navštíviť. Verím však, že ak výlet zopakujeme s našim tatinkom, vieme kde ho budeme hľadať J.

Wellness

V hlavnej budove je ponuka masáží a iných príjemných procedúr pre oddych, ktoré sme vzhľadom na vek deti tiež nestihli.

Ubytovanie:

Záver tohto článku je venovaný ubytovaniu. Je naozaj variabilné a pre ľudí žijúcich vo veľkých mestách aj spestrením. My sme si vybrali mobilný domček a vôbec neľutujeme. Okrem domčekov je v areály možnosť využiť ubytovanie v štýlových karavanoch, ktoré lákajú najmä detičky a nájdete tam aj vyhradenú trávnatú plochu pre stanovanie, ktorú využila napríklad aj spomínaná pratia oteckov. Tí čo preferujú skôr luxusnejšie a pohodlnejšie ubytovanie, určite si vyberú s množstva ponúkaných izieb a apartmánov v hlavnej budove.

My sme našu dovolenku zažili v lete ale ak vás zaujímajú atrakcie, ktoré ponúka areál v zime navštívte ich stránku, kde sa všetko potrebné dozviete.

WILLA BETUA RESORT***, Brnice 166, 032 23 Liptovská Sielnica
RECEPCIA (non-stop): +421/907/812 327, villabetula@villabetula.sk 
www.willabetula.sk 

 

 

 

 

SHARE
Previous articleMadame Tussauds v Londýne s deťmi
Next articlePodzemie pod vežami – Mincovníčkovo
Tipy na výlety s deťmi, recenzie baby-friendly hotelov, inšpirácie ako si naplánovať dovolenku a zážitkové reportáže. Vitajte na mojom blogu! Volám sa Ludmila "Lili" Cuperová a tvorba reportáží o baby friendly miestach je to čo ma baví. Snažím sa hľadieť na dni dovolenky očami mojich detí ale pritom nezabúdam na rodičovské "všimni si". Ahojte a improvizujte!